Współpraca Politechniki Warszawskiej z koncernem Areva

Data rozpoczęcia budowy Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej
Rok rozpoczęcia budowy Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (fot. na licencji Creative Commons)

Politechnika Warszawska podpisała we wtorek, 18 grudnia 2012 umowę o współpracy z francuskim koncernem Areva w sprawie kształcenia kadr dla energetyki i przemysłu nuklearnego. Areva jest jednym z największych producentów technologii nuklearnych.

Umowa ta rozszerza współpracę rozpoczętą w 2009 r. , w ramach której Areva organizowała już wyjazdy szkoleniowe dla kadry i studentów PW oraz przekazała Polsce zaawansowane programy symulujące pracę reaktorów jądrowych.

Jak zapewnił wicedyrektor handlowy Arevy Tarik Choho, firma daje możliwości nauki w różnych dziedzinach sektora nuklearnego i - co najważniejsze - daje możliwość praktycznego zastosowania wiedzy w placówkach we Francji, a to bardzo ważne uzupełnienie wykształcenia akademickiego uzyskiwanego w Polsce.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

4 października podobne porozumienie o współpracy w kształceniu inżynierów na potrzeby polskiego programu jądrowego Politechnika Warszawska zawarła z firmą GE Hitachi.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Image: